32. kolejka 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała - OKS Odra Opole 4-3 (2-1)

15 lipca na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej odbyło się starcie 32. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Podbeskidzia B.-B. i OKS-u Odra. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia B.-B. 4-3. Na stadionie stawiło się 3 700 widzów.

32. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-15 18:10 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 3700 | Arbiter: D. Sylwestrzak
J. Czernysz 81'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Piotrowi Żemle z drużyny gości. Była to 12. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Podbeskidzia B.-B. w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Bartosz Jaroch.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Podbeskidzia B.-B. w 40. minucie spotkania, gdy Karol Danielak strzelił drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 45. minucie bramkę kontaktową zdobył Patryk Janasik.

Drugą połowę jedenastka OKS-u Odra rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dawida Błanika wszedł Jarosław Czernysz.

W 48. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik OKS-u Odra Piotr Żemło. W 58. minucie Sebastian Bonecki został zmieniony przez Tomáša Mikiniča.

W tej samej minucie w drużynie OKS-u Odra doszło do zmiany. Szymon Skrzypczak wszedł za Arkadiusza Piecha.

Niedługo później Michał Rzuchowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Podbeskidzia B.-B., strzelając kolejnego gola w 63. minucie pojedynku. W 70. minucie w jedenastce Podbeskidzia B.-B. doszło do zmiany. Filip Laskowski wszedł za Mateusza Sopoćkę.

Zawodnicy OKS-u Odra szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 4-2 na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Szymon Skrzypczak.

W 79. minucie sędzia przyznał kartkę Karolowi Danielakowi z Podbeskidzia B.-B.. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Podbeskidzia B.-B. doszło do zmiany. Kamil Biliński wszedł za Marka Roginicia. W 81. minucie wynik ustalił Jarosław Czernysz.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Podbeskidzia B.-B. doszło do zmiany. Adrian Rakowski wszedł za Tomasza Nowaka. W 86. minucie kartkę dostał Rafał Niziołek, piłkarz OKS-u Odra. Drużynie OKS-u Odra zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Podbeskidzia B.-B..

Patryk Janasik  45′
 36′ Bartosz Jaroch
Konrad Kostrzycki
Aleksander Komor
Kacper Tabiś
Kornel Osyra
Piotr Żemło 48′ (samob.) 12′
 40′ 79′ Karol Danielak
Dawid Błanik
Rafał Figiel
Sebastian Bonecki
Tomasz Nowak
Mateusz Czyżycki
 63′ Michał Rzuchowski
Krzysztof Janus
Mateusz Sopoćko
Rafał Niziołek86′
Marko Roginić
Arkadiusz Piech

Jedenastka Podbeskidzia B.-B. zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Drużyna Podbeskidzia B.-B. zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Podbeskidzia B.-B., a piłkarzom gości przyznał dwie.