32. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - MKS Bytovia 2-1 (1-1)

4 maja na Stadionie Miejskim w Opolu odbył się mecz 32. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami OKS-u Odra i MKS-u Bytovia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OKS-u Odra 2-1. Na stadionie zasiadło 1 123 widzów.

32. kolejka Polska - 1. liga
2019-05-04 19:45 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1123 | Arbiter: K. Paszkiewicz
OKS Odra Opole
MKS Bytovia
2
1
S. Skrzypczak 40',74'
M. Kuzimski 10'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna MKS-u Bytovia wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MKS-u Bytovia w 10. minucie spotkania, gdy Mateusz Kuzimski zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom OKS Odra: Rafałowi Niziołkowi w 30. i Sebastianowi Boneckiemu w 37. minucie.

Piłkarze OKS-u Odra odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie Szymon Skrzypczak wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 45. minucie sędzia ukarał kartką Bartosza Wolskiego, zawodnika MKS-u Bytovia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna MKS-u Bytovia wyszła w zmienionym składzie, za Krzysztofa Bąka wszedł Maciej Dampc. W 56. minucie za Gracjana Jarocha wszedł Mikolaj Kwietniewski.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Wojciechowi Wilczyńskiemu z zespołu gości. W 65. minucie Bartosz Wolski został zmieniony przez Tomasza Swędrowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę MKS-u Bytovia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dawida Błanika na Mariusza Rybickiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Szymon Skrzypczak wywołał eksplozję radości wśród kibiców OKS-u Odra, strzelając kolejnego gola w 74. minucie starcia. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Filip Burkhardt z MKS-u Bytovia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Filip Burkhardt90′
37′ Sebastian Bonecki
Bartosz Wolski45′
30′ Rafał Niziołek
Gracjan Jaroch
 40′, 74′ Szymon Skrzypczak
Mateusz Kuzimski  10′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna MKS-u Bytovia rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Chrobry Głogów. Tego samego dnia Podbeskidzie Bielsko-Biała będzie gościć zespół OKS-u Odra.