32. kolejka 1. ligi: MKS Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1-3 (1-0)

W meczu 32. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 14 lipca, zespół Chojniczanki przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 1-3 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim Chojnice w Chojnicach obejrzało 507 widzów.

32. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-14 17:00 | Stadion: Stadion Miejski Chojnice | Widzów: 507 | Arbiter: W. Krzton
P. Małecki 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia pokazał kartkę Quentinowi Seedorfowi z drużyny gości.

Nagle piłkarze Chojniczanki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Oskar Paprzycki.

W 26. minucie kartkę dostał Patryk Małecki, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chojniczanki.

Drugą połowę jedenastka Chojniczanki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Krystiana Wachowiaka wszedł Michał Sacharuk. Także drużyna Zagłębia Sosnowiec wyszła w zmienionym składzie, za Quentina Seedorfa wszedł Mateusz Szwed. W 60. minucie za Bartłomieja Babiarza wszedł Patryk Mularczyk.

W 65. minucie Agwan Papikjan został zmieniony przez Marcina Trojanowskiego, a za Roberta Ziętarskiego wszedł na boisko Marcin Rajch, co miało wzmocnić jedenastkę Chojniczanki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wojciecha Słomkę na Markasa Benetę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Fabianowi Piaseckiemu z Zagłębia Sosnowiec. Była to 71. minuta meczu.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie Fabian Piasecki wyrównał wynik meczu. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 83. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chojniczanki Michał Sacharuk.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Zagłębia Sosnowiec, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Patryk Małecki.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Quentin Seedorf8′
 22′ Oskar Paprzycki