32. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - GKS Bełchatów 3-0 (3-0)

W spotkaniu 32. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 16 lipca, zespół Miedzi wygrał z GKS-em Bełchatów 3-0 (3-0). Mecz na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy obejrzało 1 140 widzów.

32. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-16 18:10 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 1140 | Arbiter: A. Aluszyk
A. Pikk 24'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Miedzi w 19. minucie spotkania, gdy Marquitos strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Miedzi, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Joan Román.

Prawie natychmiast Artur Pikk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Miedzi, strzelając kolejnego gola w 24. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół GKS-u Bełchatów rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartłomieja Lisowskiego, Artura Golańskiego weszli Damian Michalak, Kacper Kondracki. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patryka Winsztala z GKS-u Bełchatów, a w 57. minucie Adriana Purzyckiego z drużyny przeciwnej.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Miedzi doszło do zmiany. Marcin Garuch wszedł za Marquitos. W 62. minucie Bartosz Biel zastąpił Przemysława Zdybowicza. W 72. minucie sędzia przyznał kartkę Damianowi Michalakowi z GKS-u Bełchatów.

Bartłomiej Lisowski
 24′ Artur Pikk
Mariusz Magiera
Paweł Zieliński
Marcin Sierczyński
Jakub Łukowski
Mateusz Szymorek
 19′ García Barreno Marquitos
Bartosz Biel
57′ Adrian Purzycki
Paweł Czajkowski
 21′ Joan Roman
Dawid Flaszka
Omar Santana Cabrera
Artur Golański
Kacper Kostorz
Patryk Winsztal47′

Jedenastka Miedzi zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Miedzi, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.