31. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0-2 (0-1)

10 lipca na Stadionie Ludowym odbył się pojedynek 31. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Warty. Starcie zakończyło się zwycięstwem Warty 2-0. Na stadionie zasiadło 556 widzów.

A. Ławniczak 50'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Tomaszowi Hołocie z Zagłębia Sosnowiec. Była to piąta minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Warty w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Spławski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Warty.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Warty w 50. minucie spotkania, gdy Aleks Ławniczak strzelił drugiego gola. W 55. minucie za Rafała Grzelaka wszedł Quentin Seedorf.

Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Warty: Robert Janicki, Łukasz Spławski, Michał Jakóbowski, na ich miejsce weszli: Krzysztof Danielewicz, Mateusz Szczepaniak, Jakub Apolinarski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Filipa Karbowego, Tomasza Nawotki zajęli: Rubio, Mateusz Szwed. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Rubio z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Aleks Ławniczak  50′
5′ Tomasz Hołota