31. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3-0 (0-0)

W starciu 31. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 27 kwietnia, zespół Stomilu Olsztyn wygrał z Bruk-Betem Termalica 3-0 (0-0). Mecz na Stadion OSiR obejrzało 2 123 widzów.

M. Goral 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Bruk-Beta Termalica wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 31. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Bruk-Beta Termalica wyszedł w zmienionym składzie, za Michała Skórasia wszedł Dawid Kalisz.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Stomilu Olsztyn w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Grzegorz Lech. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Drużyna Bruk-Beta Termalica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mateusz Gancarczyk.

W 62. minucie Martin Mikovič został zmieniony przez Florina Purecego. Między 67. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Stomilu Olsztyn i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stomilu Olsztyn w 87. minucie spotkania, gdy Michal Goral zdobył trzecią bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Vlastimir Jovanović
 61′ 67′ Mateusz Gancarczyk
Mateusz Kupczak
Waldemar Gancarczyk
Martin Mikovič
Łukasz Jegliński
Patrik Mišák
 57′ 38′ Grzegorz Lech
Michał Skóraś31′
Maciej Pałaszewski
Dawid Szymonowicz
Szymon Sobczak
Piotr Wlazło42′

Przewaga jedenastki Bruk-Beta Termalica w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.