31. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Chrobry Głogów 5-1 (3-0)

28 kwietnia na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się pojedynek 31. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stali i Chrobry. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stali 5-1. Na stadionie stawiło się 2 285 widzów.

O. Repka 70'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Stali nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie Łukasz Janoszka dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stali w 44. minucie spotkania, gdy Jonathan De Amo strzelił drugiego gola.

Prawie natychmiast Łukasz Janoszka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stali, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Chrobry wyszła w zmienionym składzie, za Drewniaka wszedł Michał Pawlik. W 59. minucie Łukasz Zejdler zastąpił Rafała Maćkowskiego.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Getinger.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Chrobry: Mateuszowi Machajowi w 64. i Kamilowi Pestce w 67. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stali w 68. minucie spotkania, gdy Josip Šoljić strzelił z karnego piątego gola. W 69. minucie Adrian Paluchowski został zmieniony przez Łukasza Wrońskiego, co miało wzmocnić drużynę Stali. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bartosza Machaja na Konrada Kaczmarka.

Piłkarze Chrobry szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie gola pocieszenia strzelił Oskar Repka.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Mateusz Abramowicz
 44′ Jonathan de Amo Pérez
Michał Michalec
Martin Dobrotka
Kamil Pestka67′
 63′ Krystian Getinger
Jarosław Ratajczak
Mateusz Spychała
Oskar Repka  70′
 6′, 45′ Łukasz Janoszka
Szymon Drewniak
Bartosz Nowak
Bartosz Machaj
Andreja Prokić
Mateusz Machaj64′
 68′ (k.) Josip Šoljić
Robert Mandrysz
Grzegorz Tomasiewicz
Łukasz Zejdler
Adrian Paluchowski
Damian Kowalczyk

Zespół Stali był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Chrobry zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Chrobry pokazał dwie żółte.