31. kolejka 1. ligi: Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Jastrzębie Zdrój 2-2 (1-2)

W pojedynku 31. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Podbeskidzia B.-B. zremisowała z GKS-em Jastrzębie 2-2 (1-2). Mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej obejrzało 1 869 widzów.

K. Szymura 26'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół GKS-u Jastrzębie zajmował piątą, natomiast jedenastka Podbeskidzia B.-B. - szóstą pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Podbeskidzia B.-B. otworzyli wynik. W 12. minucie Michał Rzuchowski dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna GKS-u Jastrzębie wyrównała wynik meczu. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Jastrzębie w 26. minucie spotkania, gdy Kamil Szymura strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Przemysławowi Płachecie z Podbeskidzia B.-B. Była to 41. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Bartosz Jaroch. Między 53. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Podbeskidzia B.-B. doszło do zmiany. Przemysław Mystkowski wszedł za Valerijsa Sabalę. W 69. minucie Patryk Skórecki zastąpił Oskara Mazurkiewicza. W 81. minucie Przemysław Płacheta został zmieniony przez Chopiego, a za Michała Rzuchowskiego wszedł na boisko Guga Palavandishvili, co miało wzmocnić zespół Podbeskidzia B.-B.. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Farida Alego na Dawida Chochulskiego oraz Kamila Adamka na Adama Żaka.

W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia ukarał kartką Oskara Mazurkiewicza, piłkarza GKS-u Jastrzębie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Grzegorz Drazik
60′ Kacper Gach
Dawid Gojny
 50′ (k.) Bartosz Jaroch
Bartosz Jaroszek
Dominik Jończy
Kacper Kawula
Aleksander Komor
Kamil Szymura  26′ 53′
41′ Przemysław Płacheta
Rafał Adamek
55′ Adrián Gómez Ramírez
Farid Ali
Kacper Kostorz
Kamil Jadach
 12′ Michał Rzuchowski
Patryk Skórecki
Marko Roginić
Adam Wolniewicz
Valerijs Sabala
Kamil Adamek  21′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny GKS-u Jastrzębie, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Podbeskidzia B.-B. obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.