31. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Wigry Suwałki 1-0 (1-0)

10 lipca na Stadionie Miejskim w Opolu odbyło się starcie 31. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami OKS-u Odra i Wigier. Pojedynek zakończył się zwycięstwem OKS-u Odra 1-0. Na stadionie stawiło się 928 widzów.

A. Piech 3'

Zespół Wigier przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Wigier wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Arkadiusz Piech dla zespołu OKS-u Odra. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 22. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Wigier i jedną drużynie przeciwnej. W 37. minucie Kacper Wełniak został zastąpiony przez Szymona Łapińskiego. W 38. minucie w jedenastce Wigier doszło do zmiany. Konrad Matuszewski wszedł za Roberta Bartczaka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu OKS-u Odra.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Jan Balawejder
22′ Patryk Janasik
Martin Dobrotka
Konrad Kostrzycki
Adrian Karankiewicz36′
Kacper Tabiś
Oskar Nowak25′
79′ Piotr Żemło
Robert Bartczak
86′ Sebastian Bonecki
Kacper Wełniak
 3′ Arkadiusz Piech
Paweł Gierach

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Wigier dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.