31. kolejka 1. ligi: MKS Bytovia - MKS Chojniczanka Chojnice 2-1 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół MKS-u Bytovia wygrał z Chojniczanką 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie MOSiR w Bytowie obejrzało 523 widzów.

J. Surdykowski 55'

Drużyna MKS-u Bytovia przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół MKS-u Bytovia wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze MKS-u Bytovia otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Mateusz Kuzimski. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 23. minucie kartkę dostał Jacek Podgórski z Chojniczanki. W 29. minucie w drużynie Chojniczanki doszło do zmiany. Miłosz Przybecki wszedł za Pawła Żyrę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MKS-u Bytovia.

Piłkarze Chojniczanki w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Janusz Surdykowski.

W 61. minucie kartkę dostał Hubert Wołąkiewicz, zawodnik Chojniczanki.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę MKS-u Bytovia przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Łukasz Moneta dał prowadzenie swojej drużynie.

W 63. minucie Gracjan Jaroch został zmieniony przez Mikolaja Kwietniewskiego. Od 64. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chojniczanki i jedną drużynie przeciwnej. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy MKS-u Bytovia: Filip Burkhardt, Łukasz Moneta, na ich miejsce weszli: Maksymilian Hebel, Fabian Hiszpański. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Huberta Wołąkiewicza, Jacka Podgórskiego zajęli: Paweł Zawistowski, Krystian Wachowiak.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Hubert Wołąkiewicz61′
64′ Sławomir Duda
Krzysztof Danielewicz90′
Sebastian Kamiński
Tomasz Mikołajczak
 61′ Łukasz Moneta
Oskar Paprzycki
Bartosz Wolski
Paweł Żyra
Gracjan Jaroch
Piotr Grzelczak
 17′ Mateusz Kuzimski
Janusz Surdykowski  55′ 75′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

4 maja jedenastka MKS-u Bytovia będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie OKS Odra Opole. Natomiast 5 maja Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra z drużyną Chojniczanki na jej terenie.