31. kolejka 1. ligi: Łódzki Klub Sportowy - Raków Częstochowa 2-0 (2-0)

27 kwietnia na Stadionie MOSiR w Łodzi odbyło się spotkanie 31. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami ŁKS-u i Rakowa. Starcie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u 2-0. Mecz obejrzało 5 271 widzów.

31. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-27 17:45 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 5271 | Arbiter: T. Marciniak
Łódzki Klub Sportowy
Raków Częstochowa
2
0
Ł. Sekulski 6'
Ł. Piątek 21'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się druga i pierwsza drużyna 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w szóstej minucie spotkania, gdy Łukasz Sekulski zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ŁKS-u, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Piątek.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Igorowi Sapale z zespołu gości. Była to 23. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie w drużynie Rakowa doszło do zmiany. Patryk Kun wszedł za Piotra Malinowskiego. W 71. minucie Petr Schwarz zastąpił Sebastiana Musiolika.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tomáš Petrášek osłabiając tym samym zespół gości. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bartłomieja Kalinkowskiego, piłkarza ŁKS-u. W drugiej połowie nie padły bramki.

Karol Noiszewski
84′ Bartłomiej Kalinkowski
Igor Sapała23′
Adrian Klimczak
Petr Schwarz
 21′ Łukasz Piątek
Miłosz Szczepański
Daniel Ramirez Fernandez
Patrick Friday Eze
 6′ Łukasz Sekulski
Marcin Listkowski

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.