31. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 (0-1)

W starciu 31. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 11 lipca, jedenastka GKS-u Jastrzębie przegrała z Podbeskidziem B.-B. 0-3 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju obejrzało 755 widzów.

31. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-11 12:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 755 | Arbiter: J. Małyszek
T. Nowak 79'

Już w pierwszych minutach drużyna Podbeskidzia B.-B. próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Farid Ali z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Podbeskidzia B.-B. w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mateusz Sopoćko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Podbeskidzia B.-B..

Drużyna GKS-u Jastrzębie ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Marko Roginić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 63. minucie za Petra Galuškę wszedł Dominik Szczęch. W tej samej minucie w jedenastce GKS-u Jastrzębie doszło do zmiany. Daniel Szczepan wszedł za Kamila Adamka. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Szczęcha z GKS-u Jastrzębie, a w 75. minucie Rafała Figiela z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Podbeskidzia B.-B. w 79. minucie spotkania, gdy Tomasz Nowak strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Aleksander Komor
30′ Farid Ali