30. kolejka 1. ligi: Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0-2 (0-1)

3 lipca na Stadionie Ludowym odbyło się starcie 30. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Zagłębia Sosnowiec i Chrobry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chrobry 2-0. Na stadionie zasiadło 427 widzów.

M. Kozak 54'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Maksymilian Banaszewski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrobry , strzelając gola w 11. minucie meczu.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Piotr Polczak osłabiając tym samym zespół Zagłębia Sosnowiec. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chrobry.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 49. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Patrykowi Mularczykowi i Krzysztofowi Kubicy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Chrobry, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie trafił Miłosz Kozak.

W 56. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Markasowi Benecie z Zagłębia Sosnowiec. W 57. minucie Rafał Grzelak został zmieniony przez Bartłomieja Babiarza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chrobry: Kamilowi Juraszkowi w 73. i Przemysławowi Stolcowi w 76. minucie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Michał Szromnik
56′ Markas Beneta
Michał Ilków-Gołąb
Rafał Grzelak
Kamil Juraszek73′
40′ Piotr Polczak
Szymon Drewniak
49′ Patryk Mularczyk