30. kolejka 1. ligi: Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie Zdrój 2-0 (2-0)

W meczu 30. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 5 lipca, zespół Wigier zwyciężył z GKS-em Jastrzębie 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Suwałkach obejrzało 258 widzów.

M. Dobrotka 35'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Adrian Karankiewicz, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wigier w 17. minucie spotkania, gdy Robert Bartczak zdobył pierwszą bramkę. W 19. minucie w drużynie GKS-u Jastrzębie doszło do zmiany. Kamil Jadach wszedł za Michala Bojdysa.

Jedenastka GKS-u Jastrzębie ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Martin Dobrotka.

W 45. minucie kartkę dostał Petr Galuška z GKS-u Jastrzębie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

W 58. minucie kartkę obejrzał Michał Ozga z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie Farid Ali został zmieniony przez Dominika Szczęcha.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Jastrzębie: Dawidowi Gojnemu w 71. i Kamilowi Szymurze w 82. minucie.

Grzegorz Drazik
 35′ Martin Dobrotka
Michał Bojdys
12′ Adrian Karankiewicz
Dawid Gojny71′
Oskar Nowak
Bartosz Jaroszek
 17′ Robert Bartczak
Mateusz Słodowy
Patryk Czułowski
Kamil Szymura82′
Denis Gojko
Farid Ali
58′ Michał Ozga
Kamil Adamek

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom GKS-u Jastrzębie, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.