30. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - OKS Odra Opole 1-1 (0-0)

W spotkaniu 30. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół Stal zremisował z OKS-em Odra 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie MOSiR w Mielcu obejrzało 1 710 widzów.

A. Piech 73'

Jedenastka Stal bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OKS Odra: Łukaszowi Winiarczykowi w 7. i Mateuszowi Kamińskiemu w 16. minucie.

Drugą połowę zespół OKS-u Odra rozpoczął w zmienionym składzie, za Mateusza Kamińskiego wszedł Konrad Kostrzycki. W 55. minucie Maciej Urbańczyk został zmieniony przez Macieja Domańskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OKS-u Odra w 73. minucie spotkania, gdy Arkadiusz Piech strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 75. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Bartosz Nowak, Michał Żyro, na ich miejsce weszli: Lukasz Bielak, Robert Dadok. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kacpra Tabisia, Arkadiusza Piecha zajęli: Tomáš Mikinič, Szymon Skrzypczak.

Drużyna OKS-u Odra niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Mateusz Czyżycki
 88′ Grzegorz Tomasiewicz
Krzysztof Janus
Maciej Urbańczyk
Rafał Niziołek
Michał Żyro
Arkadiusz Piech  73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom OKS-u Odra przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.