30. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - GKS Tychy '71 2-2 (1-1)

W meczu 30. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 4 lipca, drużyna Miedzi zremisowała z GKS-em Tychy 2-2 (1-1). Mecz na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy obejrzało 1 019 widzów.

30. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-04 12:40 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 1019 | Arbiter: S. Krasny
W. Szumilas 80'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą piąta i szósta jedenastka 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Miedzi w 12. minucie spotkania, gdy Omar Santana strzelił pierwszego gola.

Jedenastka GKS-u Tychy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Szymon Lewicki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Maciej Sliwa został zmieniony przez Joana Romána.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Miedzi przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Joan Román.

W 64. minucie Łukasz Moneta został zmieniony przez Wojciecha Szumilasa, a za Macieja Mańkę wszedł na boisko Bartosz Szeliga, co miało wzmocnić zespół GKS-u Tychy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kacpra Kostorza na Patryka Makucha. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Łukasza Sołowieja z GKS-u Tychy, a w 77. minucie Artura Pikka z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Miedzi niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Wojciech Szumilas. W 87. minucie Jakub Łukowski został zmieniony przez Marcina Garucha, co miało wzmocnić jedenastkę Miedzi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Stebleckiego na Dawida Kasprzyka.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Łukasz Sołowiej74′
77′ Artur Pikk
Dominik Połap
 12′ Omar Santana Cabrera
Sebastian Steblecki
Maciej Śliwa
Szymon Lewicki  41′
Kacper Kostorz
Łukasz Moneta

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.