3. kolejka 1. ligi: Wigry Suwałki - Warta Poznań 1-2 (0-1)

11 sierpnia na Stadionie Miejskim w Suwałkach odbył się pojedynek 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Wigier i Warty. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warty 2-1. Na stadionie stawiło się 1 200 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-11 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1200 | Arbiter: K. Kiełczewski
G. Jaroch 48'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Warty nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Długosz.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Kuzdrę z Warty, a w 38. minucie Łukasza Sosnowskiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Warty.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Warty, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie wynik na 0-2 podwyższył Gracjan Jaroch.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adriana Piekarskiego z Wigier, a w 54. minucie Wiktora Długosza z drużyny przeciwnej. W 56. minucie za Roberta Bartczaka wszedł Kamil Sabillo. Między 56. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Warty: Wiktor Długosz, Michał Grobelny, Michał Jakóbowski, na ich miejsce weszli: Karol Gardzielewicz, Adrian Cierpka, Mariusz Rybicki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Łukasza Sosnowskiego, Szymona Łapińskiego zajęli: Michał Żebrakowski, Paweł Gierach.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia arbiter wręczył kartkę Bartoszowi Kielibie z drużyny gości.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 58 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 87. minucie bramkę kontaktową zdobył Michał Żebrakowski.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Cezaremu Sauczkowi i Karolowi Gardzielewiczowi. Zespołowi Wigier zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Warty.

Jakub Kiełb
38′ Łukasz Sosnowski
Robert Janicki
52′ Adrian Piekarski
Mateusz Kupczak
90′ Cezary Sauczek
Gracjan Jaroch  48′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Wigier dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.