3. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1-2 (0-1)

W starciu 3. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 10 sierpnia, zespół Puszcza przegrał z Sandecją 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach obejrzało 901 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-10 19:00 | Stadion: Stadion ul. Kusocińskiego | Widzów: 901 | Arbiter: T. Wajda
M. Bucko 74'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Sandecji (”Biało-Czarni”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Maciej Korzym.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcel Kotwica z Puszcza. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sandecji.

W 57. minucie Maksymilian Sitek został zmieniony przez Łukasza Szczepaniaka.

Zespół Sandecji długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył José Embaló. W 63. minucie sędzia ukarał kartką José Embaló, zawodnika Puszcza.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Puszcza doszło do zmiany. Longinus Uwakwe wszedł za Jakuba Serafina.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie wynik ustalił Michal Piter-Bucko.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Konrada Stępnia z Puszcza, a w 90. minucie Grzegorza Barana z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Grzegorz Baran90′
76′ Konrad Stępień
Adrian Danek
44′ Marcel Kotwica
Mateusz Klichowicz
 61′ 63′ José Alberto Djaló Embaló
Maciej Korzym  15′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a ”Biało-Czarnym” wręczył jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka Puszcza rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów. Tego samego dnia GKS Tychy '71 zagra z drużyną ”Biało-Czarnych” na jej terenie.