3. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1-0 (0-0)

11 września na Stadionie Miejskim w Opolu odbył się pojedynek 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami OKS-u Odra i Zagłębia Sosnowiec. Starcie zakończyło się zwycięstwem OKS-u Odra 1-0. Na stadionie zasiadło 1 250 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-11 19:45 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1250 | Arbiter: D. Sylwestrzak
OKS Odra Opole
Zagłębie Sosnowiec
1
0
D. Kort 58'

Już w pierwszych minutach zespół Zagłębia Sosnowiec próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Miłoszowi Trojakowi z OKS-u Odra. Była to 33. minuta spotkania.

W 58. minucie Olaf Nowak został zastąpiony przez Gonçala Gregória.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Dawid Kort dla jedenastki OKS-u Odra. Między 62. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze OKS-u Odra: Tomáš Mikinič, Dawid Kort, Krzysztof Janus, Arkadiusz Piech, na ich miejsce weszli: Konrad Nowak, Rafał Niziołek, Mateusz Gancarczyk, Dawid Czapliński. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Szweda, Martima Mai, Szymona Pawłowskiego, Patryka Małeckiego zajęli: Patryk Mularczyk, Filip Karbowy, Quentin Seedorf, Łukasz Turzyniecki.

Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom OKS-u Odra i jedną drużynie przeciwnej.

Mateusz Grudziński87′
90′ Piotr Żemło
Dawid Ryndak
72′ Sebastian Bonecki
Martim Malheiro Fabião Maia
Krzysztof Janus
Patryk Małecki
 58′ Dawid Kort
Szymon Pawłowski
Tomáš Mikinič
João Ribeiro Oliveira
33′ Miłosz Trojak
Mateusz Szwed
Arkadiusz Piech
Olaf Nowak

Przewaga zespołu Zagłębia Sosnowiec w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom OKS-u Odra, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka OKS-u Odra w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.