3. kolejka 1. ligi: Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2-1 (1-1)

10 sierpnia na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbyło się starcie 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Miedzi i Chrobry. Mecz zakończył się zwycięstwem Miedzi 2-1. Na stadionie stawiło się 4 447 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-10 17:45 | Stadion: Stadion im. Orła Białego | Widzów: 4447 | Arbiter: D. Kos
Pawlik 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Michał Pawlik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrobry , strzelając gola w 13. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Michał Pawlik z zespołu gości. Była to 39. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Miedzi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Marquitos.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artura Pikka z Miedzi, a w 69. minucie Roberta Mandrysza z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Dominik Piła został zastąpiony przez Adama Antochowa.

Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Miedzi: Patryk Makuch, Valerijs Sabala, Krzysztof Danielewicz, na ich miejsce weszli: Maciej Sliwa, Hubert Antkowiak, Roko Mišlov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mikołaja Lebedyńskiego, Roberta Mandrysza zajęli: Damian Kowalczyk, Maciej Diduszko. Między 75. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Chrobry.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Miedzi w 86. minucie spotkania, gdy Roko Mišlov strzelił drugiego gola. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Michał Ilków-Gołąb75′
62′ Artur Pikk
Jarosław Ratajczak86′
Paweł Zieliński
Przemysław Stolc
Krzysztof Danielewicz
Szymon Drewniak
 45′ García Barreno Marquitos