3. kolejka 1. ligi: Łódzki Klub Sportowy - Stomil Olsztyn 3-0 (2-0)

12 września na Stadionie MOSiR w Łodzi odbyło się spotkanie 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami ŁKS-u i Stomilu Olsztyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u 3-0. Pojedynek obejrzało 2 621 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-12 12:40 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 2621 | Arbiter: T. Marciniak
Samu Corral 66'

Zespół Stomilu Olsztyn od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ŁKS-u w 36. minucie spotkania, gdy Pirulo zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół ŁKS-u, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Wolski.

Na drugą połowę drużyna Stomilu Olsztyn wyszła w zmienionym składzie, za Sama van Huffla, Skendera Loshiego weszli Sebastian Jarosz, Ņikita Kovaļonoks. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Stomilu Olsztyn doszło do zmiany. Jakub Tecław wszedł za Macieja Spychałę.

W 64. minucie za Antonia Domingueza wszedł Dragoljub Srnić. W tej samej minucie w zespole ŁKS-u doszło do zmiany. Jakub Tosik wszedł za Maksymiliana Rozwandowicza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w 66. minucie spotkania, gdy Samu Corral zdobył trzecią bramkę. Między 69. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze ŁKS-u: Adam Ratajczyk, Samu Corral, Maciej Wolski, na ich miejsce weszli: Piotr Gryszkiewicz, Łukasz Sekulski, Tomasz Nawotka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Janusza Bucholca, Sebastiana Jarosza zajęli: Damian Sierant, Jakub Staszak.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ņikicie Kovaļonoksowi z zespołu gości. Była to 72. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jurich Christopher Alexander Carolina
 41′ Maciej Wolski
Jakub Mosakowski
Adrian Klimczak
Jonatan Straus
 36′ José Antonio Ruiz López Pirulo
Maciej Spychała
 66′ Samuel Corral Valero
Sam van Huffel
Antonio Dominguez
Skender Loshi

Jedenastka ŁKS-u zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników ŁKS-u żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.