3. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 12 września, drużyna GKS-u Tychy zwyciężyła z Sandecją 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim obejrzało 2 463 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2020-09-12 19:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 2463 | Arbiter: K. Paszkiewicz
GKS Tychy '71
Sandecja Nowy Sącz
2
0
B. Biel 4'
B. Szeliga 56'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Tychy w czwartej minucie spotkania, gdy Bartosz Biel strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Michał Walski z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Tychy.

Drugą połowę drużyna ”Biało-Czarnych” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Artema Dudika wszedł Paweł Mandrysz. W pierwszych minutach drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kamil Szymura osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 54. minucie za Łukasza Grzeszczyka wszedł Łukasz Sołowiej.

Drużyna Sandecji ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Bartosz Szeliga.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom GKS Tychy: Jakubowi Piątkowi w 63. i Janowi Biegańskiemu w 77. minucie. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze GKS-u Tychy: Jakub Piątek, Łukasz Moneta, Damian Nowak, na ich miejsce weszli: Oskar Paprzycki, Dominik Połap, Sebastian Steblecki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriana Basty, Michała Walskiego, Wojciecha Kamińskiego zajęli: Bartłomiej Kasprzak, Rafael Victor, Kamil Ogorzały. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Adrian Basta
 56′ Bartosz Szeliga
Tomasz Boczek
48′ Kamil Szymura
Michal Piter-Bucko
77′ Jan Biegański
Damian Chmiel
 4′ Bartosz Biel
Adrian Danek
Łukasz Grzeszczyk
Wojciech Kamiński
63′ Jakub Piątek
Maciej Korzym

Przewaga drużyny ”Biało-Czarnych” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Drużyna GKS-u Tychy zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sandecji przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.