3. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - OKS Odra Opole 4-1 (1-1)

10 sierpnia na Stadionie Miejskim odbyło się starcie 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i OKS-u Odra. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 4-1. Na stadionie stawiło się 3 712 widzów.

M. Czyżycki 41'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna GKS-u Tychy wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze OKS-u Odra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Mateusz Czyżycki.

Zawodnicy GKS-u Tychy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Mańka.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół GKS-u Tychy rozpoczął w zmienionym składzie, za Dominika Połapa wszedł Kacper Piatek.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie Dario Krišto dał prowadzenie swojej drużynie.

W 55. minucie za Krzysztofa Janusa wszedł Dawid Błanik. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OKS Odra: Martinowi Adamcowi w 64. i Kamilowi Słabemu w 71. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Tychy w 73. minucie spotkania, gdy Łukasz Grzeszczyk strzelił z rzutu karnego trzeciego gola.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 4-1 podwyższył Łukasz Moneta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Kamil Słaby71′
 44′ Maciej Mańka
Mateusz Wypych
Bartosz Szeliga
Piotr Żemło
Keon Kelly Daniel
Martin Adamec64′
 73′ (k.) Łukasz Grzeszczyk
Sebastian Bonecki
 47′ Dario Krišto