3. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Radomiak 0-1 (0-1)

11 września na Stadionie MOSiR w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Jastrzębie i Radomiaka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Radomiaka 1-0.

K. Angielski 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Karol Angielski dla zespołu Radomiaka. Bramka padła w tej samej minucie.

W 31. minucie kartkę dostał Daniel Feruga, piłkarz GKS-u Jastrzębie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Radomiaka.

W 53. minucie za Dominika Kulawiaka wszedł Szymon Zalewski. Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Radomiaka: Michał Kaput, Damian Gąska, Miłosz Kozak, Leândro, na ich miejsce weszli: Mateusz Lewandowski, Karol Podliński, Milan Kvocera, Dominik Sokół. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Rumina, Farida Alego zajęli: Daniel Szczepan, Kamil Jadach.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Mateuszowi Słodowemu z zespołu GKS-u Jastrzębie. Była to 69. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Mateusz Cichocki
69′ Mateusz Słodowy
Damian Jakubik
Kryspin Szczesniak
Maciej Świdzikowski
Farid Ali
Damian Gąska
31′ Daniel Feruga
Leândro Rossi Pereira

Wyjątkowa nieporadność napastników GKS-u Jastrzębie była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Radomiaka zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Radomiaka żadną kartką, natomiast piłkarzom GKS-u Jastrzębie pokazał dwie żółte.

Drużyna GKS-u Jastrzębie w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Radomiaka w drugiej połowie dokonał czterech zmian.