3. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - Radomiak 3-0 (2-0)

W starciu 3. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 10 sierpnia, drużyna GKS-u Bełchatów wygrała z Radomiakiem 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie GKS-u obejrzało 2 520 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-10 19:00 | Stadion: Stadion GKS-u | Widzów: 2520 | Arbiter: D. Kruczyński
D. Kocyła 89'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Przemysław Zdybowicz wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Bełchatów , zdobywając bramkę w dziewiątej minucie pojedynku.

W 33. minucie sędzia wręczył kartkę Maciejowi Gorskiemu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy GKS-u Bełchatów w 34. minucie spotkania, gdy Bartosz Biel strzelił drugiego gola. W 39. minucie kartkę obejrzał Mateusz Cichocki z Radomiaka.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Radomiaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michała Kaputa, Mateusza Michalskiego weszli Patryk Mikita, Damian Nowak. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kacpra Pietrzyka z Radomiaka, a w 60. minucie Mateusza Marca z drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Mateusz Marzec został zmieniony przez Dawida Flaszkę. W 74. minucie Kacper Pietrzyk został zmieniony przez Dominika Sokoła, co miało wzmocnić drużynę Radomiaka. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Przemysława Zdybowicza na Dawida Kocylę w tej samej minucie oraz Bartłomieja Bartosiaka na Wiktora Putina w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Radomiak: Rafałowi Makowskiemu w 82. i Damianowi Jakubikowi w 84. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce meczu wynik na 3-0 podwyższył Dawid Kocyla.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Michał Kaput
 34′ Bartosz Biel
Meik Adalbert Karwot
Paweł Czajkowski
Rafał Makowski82′
Artur Golański
Mateusz Michalski
60′ Mateusz Marzec
Maciej Górski33′
 9′ Przemysław Zdybowicz
Leândro Rossi Pereira

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.