3. kolejka 1. ligi: Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 10 września, jedenastka Chrobry wygrała z Widzewem 3-0 (1-0). Mecz na Stadion GOS w Głogowie obejrzało 1 055 widzów.

M. Lebedyński 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jaka Kolenc wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chrobry , zdobywając bramkę w siódmej minucie meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Chrobry: Kamilowi Juraszkowi w 33. i Jarosławowi Ratajczakowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chrobry.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jakę Kolenca z Chrobry, a w 50. minucie Mateusza Możdżenia z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chrobry, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Maksymilian Banaszewski.

W 57. minucie Mateusz Możdżeń zastąpił Patryka Muchę. Między 57. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Chrobry: Jaka Kolenc, Damian Kowalczyk, Patryk Bryła, Robert Mandrysz, na ich miejsce weszli: Marcel Ziemann, Mikołaj Lebedyński, Damian Piotrowski, Michał Michalec. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mateusza Michalskiego, Sebastiana Rudola, Henrika Ojamai, Michaela Ameyawa zajęli: Merveille Fundambu, Krystian Nowak, Dominik Kun, Karol Czubak. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Widzew: Patrykowi Stępińskiemu w 77. i Bartłomiejowi Poczobutowi w 82. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chrobry w 90. minucie spotkania, gdy Mikołaj Lebedyński zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Łukasz Kosakiewicz
33′ Kamil Juraszek
Sebastian Rudol
Oliver Práznovský
Patryk Stępiński77′
45′ Jarosław Ratajczak
Daniel Tanżyna
 53′ Maksymilian Banaszewski
Michael Ameyaw
Patryk Bryła
Mateusz Michalski
Tomasz Cywka
Mateusz Możdżeń50′
 7′ 49′ Jaka Kolenc
Henrik Ojamaa
Robert Mandrysz
Bartłomiej Poczobut82′
Damian Kowalczyk
Marcin Robak

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Chrobry. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Widzewa w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.