3. kolejka 1. ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec 2-0 (0-0)

10 sierpnia na Stadionie Termaliki Bruk-Bet Nieciecza w Niecieczy odbył się pojedynek 3. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Bruk-Bet Termalicy i Zagłębia Sosnowiec. Mecz zakończył się zwycięstwem Bruk-Bet Termalicy 2-0. Na stadionie stawiło się 2 639 widzów.

3. kolejka Polska - 1. liga
2019-08-10 20:00 | Stadion: Stadion Termaliki Bruk-Bet Nieciecza | Widzów: 2639 | Arbiter: Z. Dobrynin
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Zagłębie Sosnowiec
2
0
M. Mikovicz 57'
P. Wlazło 70'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Zagłębia Sosnowiec i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Bruk-Bet Termalicy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wojciecha Kamińskiego wszedł Vlastimir Jovanović. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Fabianowi Piaseckiemu, piłkarzowi gości.

W 54. minucie Fabian Piasecki zastąpił Błażeja Radwanka.

Wysiłki podejmowane przez zespół Bruk-Bet Termalicy w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Martin Mikovič.

W 60. minucie żółtą kartkę dostał Vladislavs Gutkovskis z drużyny gospodarzy. Po godzinie gry w zespole Zagłębia Sosnowiec doszło do zmiany. Michal Goral wszedł za Kacpra Radkowskiego. W 65. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Wojciech Slomka z zespołu Zagłębia Sosnowiec i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bruk-Bet Termalicy w 70. minucie spotkania, gdy Piotr Wlazło zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Zagłębie Sosnowiec: Patrykowi Małeckiemu w 71. i Plamenowi Krachunovowi w 86. minucie.

W 73. minucie Michal Bezpalec został zmieniony przez Florina Purecego, a za Vladislavsa Gutkovskisa wszedł na boisko Jacek Kiełb, co miało wzmocnić drużynę Bruk-Bet Termalicy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Karbowego na Michała Kiecę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Filip Karbowy
26′ Roman Gergel
Patryk Małecki71′
Dawid Kalisz
Tomasz Nawotka
Wojciech Kamiński
Szymon Pawłowski
 57′ Martin Mikovič
Wojciech Słomka16′ 65′
 70′ (k.) Piotr Wlazło
Stanislav Bilenkyi
60′ Vladislavs Gutkovskis
Fabian Piasecki52′

Zawodnicy Zagłębia Sosnowiec obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek drużyna Bruk-Bet Termalicy zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie MKS Chojniczanka Chojnice. Natomiast w sobotę Miedź Legnica zagra z zespołem Zagłębia Sosnowiec na jego terenie.