Reklama

Reklama

29. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Chrobry Głogów 1-2 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Warty przegrała z Chrobry 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 456 widzów.

29. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-30 17:40 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 456 | Arbiter: L. Kuźma
Warta Poznań
Chrobry Głogów
1
2
DO PRZERWY  0-0
M. Jakóbowski 90' 
R. Mandrysz 63' 
M. Lebedyński 86' 

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Adrian Benedyczak został zastąpiony przez Krzysztofa Kubicę.

Reklama

Między 19. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Warty i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie Damian Piotrowski został zmieniony przez Mikołaja Lebedyńskiego, co miało wzmocnić zespół Chrobry. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serhiego Napolova na Michała Jakóbowskiego w 58. minucie oraz Krzysztofa Danielewicza na Roberta Janickiego w tej samej minucie.

W tym czasie piłkarze Chrobry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Mandrysz.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Michałowi Ilkowowi-Gołąbowi z Chrobry. Była to 67. minuta starcia. W 75. minucie Maksymilian Banaszewski został zmieniony przez Miłosza Kozaka, co miało wzmocnić drużynę Chrobry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikodema Fiedosewicza na Michała Grobelnego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chrobry w 86. minucie spotkania, gdy Mikołaj Lebedyński strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Warty szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Michał Jakóbowski.

Jedenastce Warty zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Chrobry.

1
2
Warta Poznań
Chrobry Głogów
Lis
Boczek
Fiedosewicz
Kieliba
Stępiński
Apolinarski
Danielewicz
Kupczak
Napolov
Trałka
Jaroch
Szromnik
Ilków-Gołąb
Juraszek
Práznovský
Stolc
Banaszewski
Drewniak
Mandrysz
Piotrowski
Ziemann
Benedyczak
SKŁADY
Warta Poznań
Chrobry Głogów
Adrian Lis
Michał Szromnik
42′ Tomasz Boczek
Michał Ilków-Gołąb67′
Nikodem Fiedosewicz
Kamil Juraszek
Bartosz Kieliba
Oliver Práznovský
Patryk Stępiński
Przemysław Stolc
Jakub Apolinarski
Maksymilian Banaszewski
22′ Krzysztof Danielewicz
Szymon Drewniak19′
Mateusz Kupczak
Robert Mandrysz  63′
Serhiy Napolov
Damian Piotrowski
Łukasz Trałka
Marcel Ziemann
Gracjan Jaroch
Adrian Benedyczak

Przewaga drużyny Warty w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

STATYSTYKI

Warta Poznań
Chrobry Głogów
1
2
Posiadanie piłki
69%
31%
Strzały
7
4
Strzały na bramkę
5
4
Rzuty rożne
9
2
Faule
17
17
Spalone
2
1

Już w najbliższy piątek jedenastka Chrobry będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w sobotę Puszcza Niepołomice zagrają z zespołem Warty na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje