Reklama

Reklama

29. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Chrobry Głogów 1-2 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Warty przegrała z Chrobry 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 456 widzów.

W  spotkaniu 29. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 30 czerwca, drużyna Warty przegrała  z Chrobry  1-2 (0-0). Mecz na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim obejrzało 456 widzów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Adrian Benedyczak został zastąpiony przez Krzysztofa Kubicę.

Między 19. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Warty i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie Damian Piotrowski został zmieniony przez Mikołaja Lebedyńskiego, co miało wzmocnić zespół Chrobry. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serhiego Napolova na Michała Jakóbowskiego w 58. minucie oraz Krzysztofa Danielewicza na Roberta Janickiego w tej samej minucie.

Reklama

W tym czasie piłkarze Chrobry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Mandrysz.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Michałowi Ilkowowi-Gołąbowi z Chrobry. Była to 67. minuta starcia. W 75. minucie Maksymilian Banaszewski został zmieniony przez Miłosza Kozaka, co miało wzmocnić drużynę Chrobry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikodema Fiedosewicza na Michała Grobelnego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chrobry w 86. minucie spotkania, gdy Mikołaj Lebedyński strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Warty szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Michał Jakóbowski.

Jedenastce Warty zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Chrobry.

Przewaga drużyny Warty w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Chrobry będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Zagłębie Sosnowiec. Natomiast w sobotę Puszcza Niepołomice zagrają z zespołem Warty na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL