29. kolejka 1. ligi: Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 0-2 (0-0)

W starciu 29. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 18 kwietnia, zespół Stomilu Olsztyn przegrał z Chrobry 0-2 (0-0). Mecz na Stadion OSiR obejrzało 2 378 widzów.

M. Machaj 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Chrobry wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Waldemara Gancarczyka ze Stomilu Olsztyn, a w 27. minucie Mikołaja Lebedyńskiego z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie Bartłomiej Niedziela został zmieniony przez Kamila Mazka.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chrobry w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie bramkę zdobył Drewniak.

W 66. minucie Mikołaj Lebedyński został zmieniony przez Damiana Kowalczyka, a za Łukasza Zejdlera wszedł na boisko Rafał Maćkowski, co miało wzmocnić drużynę Chrobry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Waldemara Gancarczyka na Macieja Pałaszewskiego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jakubowi Mosakowskiemu z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chrobry w 71. minucie spotkania, gdy Mateusz Machaj strzelił drugiego gola. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Stomilu Olsztyn i jedną drużynie przeciwnej.

W 84. minucie Jakub Mosakowski został zmieniony przez Michała Suchanka, co miało wzmocnić drużynę Stomilu Olsztyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bartosza Machaja na Konrada Kaczmarka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Mateusz Abramowicz
90′ Janusz Bucholc
Michał Michalec
Lukáš Kubáň
Kamil Pestka
68′ Jakub Mosakowski
Jarosław Ratajczak
87′ Plamen Nikolov Krachunov
Robert Mandrysz
17′ Waldemar Gancarczyk
Łukasz Zejdler
74′ Szymon Sobczak
Mikołaj Lebedyński27′

Jedenastka Stomilu Olsztyn miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia wręczył pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Chrobry przyznał dwie.