29. kolejka 1. ligi: MKS Bytovia - Raków Częstochowa 2-2 (1-2)

18 kwietnia w Bytowie odbyło się starcie 29. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami MKS-u Bytovia i Rakowa. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

29. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-18 18:00 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 620 | Arbiter: K. Kiełczewski
T. Petrášek 39',45'

Od pierwszych minut zespół Rakowa zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki MKS-u Bytovia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Rakowa otworzyli wynik. W 39. minucie bramkę zdobył Tomáš Petrášek. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Drużyna Rakowa krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Bartosz Wolski.

W drugiej minucie doliczonego czasu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tomáš Petrášek z Rakowa.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksymiliana Hebla z MKS-u Bytovia, a w 58. minucie Arkadiusza Kasperkiewicza z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Maksymilian Hebel został zastąpiony przez Filipa Burkhardta.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Rakowa doszło do zmiany. Marcin Listkowski wszedł za Macieja Domańskiego.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 76. minucie Bartosz Wolski ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

W 77. minucie Mikolaj Kwietniewski został zmieniony przez Gracjana Jarocha, a za Łukasza Wróbla wszedł na boisko Sebastian Kamiński, co miało wzmocnić drużynę MKS-u Bytovia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafala Figiela na Mateusza Zacharę oraz Daniela Bartla na Piotra Malinowskiego. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom MKS-u Bytovia: Łukaszowi Wróblowi i Łukaszowi Monecie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Tomasz Petraszek  39′, 45′
90′ Łukasz Wróbel
Daniel Bartl
50′ Maksymilian Hebel
Maciej Domański
Mikolaj Kwietniewski
Rafał Figiel
90′ Łukasz Moneta
Patryk Kun
Tomasz Swędrowski
Petr Schwarz
 41′, 76′ Bartosz Wolski
Miłosz Szczepański
Mateusz Kuzimski
Szymon Lewicki

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Rakowa nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona osiem celnych strzałów.

Jedenastka MKS-u Bytovia zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom MKS-u Bytovia, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.