29. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Puszcza Niepołomice 3-0 (1-0)

20 kwietnia na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie 29. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Puszczy. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 3-0. Na stadionie zasiadło 2 794 widzów.

20 kwietnia  na Stadionie Miejskim odbyło się spotkanie  29. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Tychy  i Puszczy. Mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Tychy 3-0. Na stadionie zasiadło 2 794 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół GKS-u Tychy wygrał aż cztery razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jakuba Piątka z GKS-u Tychy, a w 26. minucie Łukasza Szczepaniaka z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Łukasz Grzeszczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Tychy, strzelając gola w 44. minucie pojedynku. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny GKS-u Tychy.

W 57. minucie Artur Siemaszko został zastąpiony przez Jakuba Vojtuša.

Zespół Puszczy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 59. minucie Łukasz Grzeszczyk.

W 74. minucie kartką został ukarany Jakub Vojtuš, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Tychy w 86. minucie spotkania, gdy Jakub Vojtuš zdobył trzecią bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Marcin Biernat z jedenastki gospodarzy.

W 88. minucie w drużynie GKS-u Tychy doszło do zmiany. Kacper Piatek wszedł za Omara Monterde'a. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Puszczy rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tego samego dnia Sandecja Nowy Sącz będzie gościć jedenastkę GKS-u Tychy.