29. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

W starciu 29. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 1 lipca, zespół GKS-u Tychy zwyciężył z Bruk-Bet Termalicą 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim obejrzało 1 834 widzów.

29. kolejka Polska - 1. liga
2020-07-01 20:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1834 | Arbiter: D. Sylwestrzak
GKS Tychy '71
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1
0
W. Kamavuaka 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Bruk-Bet Termalicy wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Łukasz Sołowiej z GKS-u Tychy. Była to 10. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników GKS-u Tychy w 59. minucie spotkania, gdy Wilson Kamavuaka zdobył pierwszą bramkę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Artioma Putiwcewa, piłkarza gości.

W 62. minucie za Patrika Mišáka wszedł Michał Orzechowski. Między 66. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jonathan de Amo Pérez
10′ Łukasz Sołowiej
Marcin Grabowski
Keon Kelly Daniel
Mateusz Grzybek
Łukasz Grzeszczyk
Artiom Putiwcew60′
 59′ Wilson Kamavuaka
Marcin Wasielewski67′
Dario Krišto
Vlastimir Jovanović66′
90′ Dominik Połap
Piotr Wlazło

Drużyna GKS-u Tychy zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały. Przewaga jedenastki Bruk-Bet Termalicy w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy nie skorzystała ze zmian. Natomiast jedenastka Bruk-Bet Termalicy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.