29. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - Stal Mielec 1-2 (0-1)

W meczu 29. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 30 czerwca, zespół GKS-u Jastrzębie przegrał ze Stal 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju obejrzało 796 widzów.

29. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-30 20:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 796 | Arbiter: M. Kochanek
K. Getinger 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom GKS Jastrzębie: Damianowi Trontowi w 7. i Dominikowi Kulawiakowi w 19. minucie.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik GKS-u Jastrzębie Michal Bojdys. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Stal: Michałowi Żyrze w 47. i Mateuszowi Bodziochowi w 53. minucie.

Zespół Stal niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kamil Adamek. W 65. minucie za Michała Żyrę wszedł Mateusz Mak.

Trzeba było trochę poczekać, aby Krystian Getinger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stal, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili zawodnicy gości: Robert Dadok, Lukasz Bielak, a na ich miejsce weszli Andreja Prokić, Bartosz Nowak.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Jakub Wrąbel
45′ (samob.) Michal Bojdys
Mateusz Bodzioch53′
Dawid Gojny
Krystian Getinger  90′
19′ Dominik Kulawiak
Grzegorz Tomasiewicz
7′ Damian Tront
Maciej Urbańczyk
 58′ Kamil Adamek
Michał Żyro47′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.