28. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1-2 (1-2)

W starciu 28. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 14 kwietnia, drużyna Puszczy przegrała z GKS-em Katowice 1-2 (1-2). Mecz na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach obejrzało 746 widzów.

28. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-14 18:00 | Stadion: Stadion ul. Kusocińskiego | Widzów: 746 | Arbiter: J. Małyszek
A. Błąd 20'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Kotwicę, piłkarza Puszczy.

Już na początku meczu zawodnicy GKS-u Katowice (”GieKSa”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Wojciech Lisowski.

Jedenastka Puszczy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Łukasz Szczepaniak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Gieksy” w 20. minucie spotkania, gdy Adrian Błąd zdobył drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 26. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Puszczy wyszła w zmienionym składzie, za Michała Mikołajczyka wszedł Konrad Nowak. Także w drużynie GKS-u Katowice w czasie przerwy zaszły zmiany, za Mateusza Maczynskiego wszedł Arkadiusz Woźniak. W 78. minucie za Wiktora Zytka wszedł Bartków.

W tej samej minucie Jakub Bąk został zmieniony przez Przemysława Sajdaka, co miało wzmocnić jedenastkę Puszczy. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Añóna na Jakuba Habustę w 80. minucie oraz Calluma Rzoncę na Patryka Grychtolika w tej samej minucie. W doliczonej drugiej minucie meczu żółtymi kartkami zostali ukarani Bartków, Milosz Mleczko z Puszczy i Arkadiusz Woźniak z drużyny gości. Dwie minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marcel Kotwica z jedenastki gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w czwartej minucie.

Orłowski
90′ Miłosz Mleczko
Mariusz Pawełek
26′ Michał Mikołajczyk
David Añón González
4′ 90′ Marcel Kotwica
Adrian Błąd  20′
 18′ Łukasz Szczepaniak
Bartłomiej Poczobut
40′ Wiktor Żytek
Callum Rzonca
Marcin Orłowski
Bartosz Śpiączka

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.