28. kolejka 1. ligi: OKS Odra Opole - Stomil Olsztyn 2-2 (0-0)

W spotkaniu 28. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna OKS-u Odra zremisowała ze Stomilem Olsztyn 2-2 (0-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Opolu obejrzało 561 widzów.

28. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-13 17:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 561 | Arbiter: R. Marciniak
P. Krachunov 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Stomilu Olsztyn wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Stomilu Olsztyn zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu OKS-u Odra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie za Krzysztofa Janusa wszedł Rafał Niziołek. W 55. minucie kartkę obejrzał Łukasz Jegliński z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OKS-u Odra w 58. minucie spotkania, gdy Piotr Zemlo strzelił pierwszego gola. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miłosza Trojaka z OKS-u Odra, a w 66. minucie Waldemara Gancarczyka z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Bartłomiej Niedziela został zmieniony przez Kamila Mazka, a za Łukasza Jeglińskiego wszedł na boisko Maciej Pałaszewski, co miało wzmocnić zespół Stomilu Olsztyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miłosza Trojaka na Sebastiana Boneckiego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stomilu Olsztyn w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie Szymon Sobczak wyrównał wynik meczu.

Między 78. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom OKS-u Odra i dwie drużynie przeciwnej. W 79. minucie Iván Martín został zmieniony przez Szymona Skrzypczaka, co miało wzmocnić zespół OKS-u Odra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Sobczaka na Michała Suchanka.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Plamen Krachunov.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu gola samobójczego strzelił zawodnik Stomilu Olsztyn Plamen Krachunov. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Lukáš Kubáň
 58′ 78′ Piotr Żemło
Jakub Mosakowski
Dawid Błanik
Plamen Nikolov Krachunov  90′ 90′ (samob.)
Mateusz Czyżycki
Mateusz Gancarczyk
Krzysztof Janus
Waldemar Gancarczyk66′
Tomáš Mikinič
Łukasz Jegliński55′
83′ Jakub Moder
Grzegorz Lech78′
61′ Miłosz Trojak
Bartłomiej Niedziela
Iván Martín Gómez
Szymon Sobczak  74′

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Już w najbliższy czwartek drużyna Stomilu Olsztyn zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Chrobry Głogów. Natomiast w sobotę RKS Garbarnia Kraków będzie gościć drużynę OKS-u Odra.