28. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Łódzki Klub Sportowy 0-2 (0-1)

W meczu 28. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół GKS-u Tychy przegrał z ŁKS-em 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim obejrzało 4 632 widzów.

Dani Ramírez 82'

Jedenastka ŁKS-u bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół GKS-u Tychy wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Patryk Bryla. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Łukasz Bogusławski z zespołu gospodarzy. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ŁKS-u.

W 68. minucie w drużynie ŁKS-u doszło do zmiany. Rafał Kujawa wszedł za Łukasza Sekulskiego. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Dawid Abramowicz, zawodnik gospodarzy.

W 74. minucie Artur Siemaszko został zmieniony przez Omara Monterde'a. W 76. minucie w jedenastce ŁKS-u doszło do zmiany. Maciej Wolski wszedł za Patryka Brylę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŁKS-u w 82. minucie spotkania, gdy Dani Ramírez strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W doliczonym czasie gry w jedenastce ŁKS-u doszło do zmiany. Piotr Pyrdol wszedł za Wojciecha Łuczaka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Keonowi Danielowi z GKS-u Tychy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Michał Kołba
72′ Dawid Abramowicz
Lukasz Bielak
21′ Łukasz Bogusławski
Patryk Bryła  8′
90′ Keon Kelly Daniel