28. kolejka 1. ligi: GKS Jastrzębie Zdrój - MKS Chojniczanka Chojnice 1-3 (0-3)

W meczu 28. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 26 czerwca, drużyna GKS-u Jastrzębie przegrała z Chojniczanką 1-3 (0-3). Mecz na Stadionie Miejskim w Jastrzębich Zdroju obejrzało 850 widzów.

28. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-26 17:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 850 | Arbiter: M. Opaliński
M. Kuzimski 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Chojniczanki wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chojniczanki w 15. minucie spotkania, gdy Janusz Surdykowski zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Janusz Surdykowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chojniczanki, strzelając kolejnego gola w 26. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chojniczanki w 31. minucie spotkania, gdy Mateusz Kuzimski zdobył trzecią bramkę. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka GKS-u Jastrzębie rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Szczepana, Patryka Skóreckiego weszli Marek Mroz, Farid Ali. W 50. minucie Jan Mudra został zastąpiony przez Oskara Paprzyckiego.

Między 55. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Chojniczanki i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Aleksander Jagiełło został zmieniony przez Roberta Ziętarskiego, a za Tomasza Mikołajczaka wszedł na boisko Marcin Trojanowski, co miało wzmocnić drużynę Chojniczanki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petra Galuškę na Kamila Jadacha. W 78. minucie wynik ustalił z karnego Marek Mroz.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Bartoszowi Wolskiemu, zawodnikowi gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Bartosz Wolski81′
55′ Damian Tront
Łukasz Zejdler
Kamil Adamek
Mateusz Kuzimski  31′
Daniel Szczepan
Janusz Surdykowski  15′, 26′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Chojniczanki, który potrzebował tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom GKS-u Jastrzębie, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.