27. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (0-0)

21 czerwca na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim odbył się mecz 27. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Warty i Sandecji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warty 2-0. Pojedynek obejrzało 452 widzów.

27. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-21 17:40 | Stadion: Stadion Groclinu Dyskobolii | Widzów: 452 | Arbiter: D. Sulikowski
Warta Poznań
Sandecja Nowy Sącz
2
0
R. Janicki 54'
K. Danielewicz 85'

Od pierwszych minut zespół Warty zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sandecji (”Biało-Czarni”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maciejowi Małkowskiemu z drużyny gości. Była to 35. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Warty w 54. minucie spotkania, gdy Robert Janicki strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 66. minucie Jan Kuzma został zmieniony przez Milosza Kalahura. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Warty: Gracjan Jaroch, Robert Janicki, na ich miejsce weszli: Mateusz Szczepaniak, Krzysztof Danielewicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mariusza Gabrycha, Grzegorza Barana zajęli: Mateusz Klichowicz, Maciej Korzym. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Kielibę z Warty, a w 82. minucie Kamila Ogorzalego z drużyny przeciwnej.

Drużyna Sandecji ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Krzysztof Danielewicz.

W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Miloszowi Kalahurowi z Sandecji. W tej samej minucie w zespole Warty doszło do zmiany. Nikodem Fiedosewicz wszedł za Michała Jakóbowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Marcin Flis
75′ Bartosz Kieliba
Dominik Kun
 54′ Robert Janicki