27. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Raków Częstochowa 3-1 (2-0)

W meczu 27. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Stali wygrał z Rakowem 3-1 (2-0).

A. Niewulis 90'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą trzecia i pierwsza drużyna 1. ligi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Krystian Getinger.

W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrzeja Niewulisa z Rakowa, a w 16. minucie Josipa Šoljicia z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stali w 38. minucie spotkania, gdy Łukasz Janoszka strzelił drugiego gola.

W 49. minucie kartkę otrzymał Petr Schwarz z jedenastki gości. W 57. minucie Piotr Malinowski zastąpił Daniela Bartla.

Między 57. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Stali: Leandro, Łukasz Janoszka, Grzegorz Tomasiewicz, na ich miejsce weszli: Andreja Prokić, Adrian Paluchowski, Denis Gojko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petra Schwarza, Marcina Listkowskiego zajęli: Maciej Domański, Szymon Lewicki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sebastianowi Musiolikowi i Jonathanowi De Amo.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Denis Gojko.

Bramkarz Stali wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę pocieszenia zdobył Andrzej Niewulis.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Michał Gliwa
66′ Jonathan de Amo Pérez
Arkadiusz Kasperkiewicz
Martin Dobrotka
Andrzej Niewulis  90′ 6′
 5′ Krystian Getinger
Tomasz Petraszek
Messias Leandro
Patryk Kun
Mateusz Spychała
Piotr Malinowski
 38′ Łukasz Janoszka
Igor Sapała
Bartosz Nowak
Petr Schwarz49′
16′ Josip Šoljić
Miłosz Szczepański
Grzegorz Tomasiewicz
Marcin Listkowski
Maciej Urbańczyk
Sebastian Musiolik66′

Przewaga drużyny Rakowa w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Rakowa, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.