27. kolejka 1. ligi: Radomiak - MKS Chojniczanka Chojnice 3-1 (2-0)

W pojedynku 27. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Radomiaka wygrał z Chojniczanką 3-1 (2-0). Mecz odbył się na Stadionie MOSiR ul. Narutowicza.

27. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-20 17:40 | Stadion: Stadion MOSiR ul. Narutowicza | Arbiter: K. Paszkiewicz
M. Klabník 55'

Jedenastka Radomiaka bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chojniczanka: Mateuszowi Kuzimskiemu w 4. i Martinowi Klabníkowi w 30. minucie.

W tym czasie piłkarze Radomiaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy z rzutu karnego bramkę zdobył Patryk Mikita. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Chojniczanki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie celnym strzałem popisał się Mateusz Michalski. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Krystian Wachowiak z Chojniczanki.

Drugą połowę zespół Chojniczanki rozpoczął w zmienionym składzie, za Jacka Podgórskiego, Roberta Ziętarskiego weszli Mateusz Bartosiak, Łukasz Zejdler. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kamila Wiktorskiego z Chojniczanki, a w 54. minucie Damiana Nowaka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Klabník.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Radomiaka doszło do zmiany. Mateusz Lewandowski wszedł za Meika Karwota. W 68. minucie kartkę dostał Tomasz Mikołajczak, piłkarz Chojniczanki. W 70. minucie Michał Sacharuk został zastąpiony przez Janusza Surdykowskiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adam Banasiak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Radomiaka, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Minutę później arbiter pokazał kartkę Dominikowi Sokołowi z drużyny gospodarzy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Tomasz Mikołajczak68′
 36′ Mateusz Michalski
Bartosz Wolski
 31′ (k.) Patryk Mikita
Robert Ziętarski
54′ Damian Nowak
Mateusz Kuzimski4′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Chojniczanki rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie GKS Jastrzębie Zdrój. Natomiast 27 czerwca Stal Mielec będzie gościć jedenastkę Radomiaka.