27. kolejka 1. ligi: Puszcza Niepołomice - Olimpia Grudziądz 0-1 (0-1)

W spotkaniu 27. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 20 czerwca, zespół Puszcza przegrał z Olimpią 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie ul. Kusocińskiego w Niepołomicach obejrzało 250 widzów.

27. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-20 15:10 | Stadion: Stadion ul. Kusocińskiego | Widzów: 250 | Arbiter: D. Sylwestrzak
Puszcza Niepołomice
Olimpia Grudziądz
0
1
João Criciuma 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Puszcza wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mohameda M. z Olimpii, a w 45. minucie Longinusa Uwakwego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Yevhenowi Radionovowi z Puszcza. Była to 47. minuta pojedynku. W 55. minucie w drużynie Puszcza doszło do zmiany. Jakub Serafin wszedł za Maksymiliana Sitka.

W tej samej minucie Yevhen Radionov został zastąpiony przez Huberta Tomalskiego. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Olimpii doszło do zmiany. Sebastian Kamiński wszedł za Mohameda M..

Mimo że zespół Olimpii nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 61 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 76. minucie João Criciuma dał prowadzenie swojej drużynie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 78. minucie Michał Mikołajczyk został zmieniony przez Marcina Orłowskiego, co miało wzmocnić zespół Puszcza. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rickiego van Haarena na Lukáša Ďuriškę w 80. minucie oraz João Criciumę na Piotra Janczukowicza w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maciej Kona
45′ Longinus Ifeanyi Uwakwe
Mohamed Medfai12′
Bartosz Żurek
Ricky van Haaren
Wiktor Żytek
João Augusto Fortunato Mariano  76′
47′ Yevhen Radionov
Elvir Maloku

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Olimpii przyznał jedną.