27. kolejka 1. ligi: Łódzki Klub Sportowy - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)

W pojedynku 27. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna ŁKS-u przegrała z Puszczą 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie MOSiR w Łodzi obejrzało 4 979 widzów.

B. Widejko 26'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą druga i szósta jedenastka 1. ligi.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ŁKS-u.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu dla Puszczy zdobył Bartosz Widejko w 26. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Puszczy.

W 53. minucie żółtą kartkę otrzymał Lukasz Bielak z ŁKS-u. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie ŁKS-u doszło do zmiany. Wojciech Łuczak wszedł za Łukasza Piątka.

W 61. minucie Rafał Kujawa został zmieniony przez Łukasza Sekulskiego. W 65. minucie żółtą kartką został ukarany Maksymilian Rozwandowicz, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Puszczy doszło do zmiany. Łukasz Szczepaniak wszedł za Wiktora Zytka.

Między 73. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie Jakub Bąk został zmieniony przez Bartkowa, a za Longinusa Uwakwego wszedł na boisko Łukasz Furtak, co miało wzmocnić drużynę Puszczy. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Brylę na Macieja Wolskiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Miłosz Mleczko
53′ Lukasz Bielak
Jakub Zagórski
88′ Bartłomiej Kalinkowski
Jakub Bąk
Adrian Klimczak
Marcel Kotwica
Łukasz Piątek
Marcin Stefanik73′
84′ Daniel Ramirez Fernandez
Longinus Ifeanyi Uwakwe
65′ 70′ Maksymilian Rozwandowicz
Wiktor Żytek
Rafał Kujawa
Marcin Orłowski

Jeśli jedenastka ŁKS-u nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom ŁKS-u, a zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.