27. kolejka 1. ligi: GKS Tychy '71 - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 (1-0)

W spotkaniu 27. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 21 czerwca, drużyna GKS-u Tychy zremisowała z Podbeskidziem B.-B. 1-1 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim obejrzało 1 763 widzów.

27. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-21 12:40 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 1763 | Arbiter: Ł. Szczech
GKS Tychy '71
Podbeskidzie Bielsko-Biała
1
1
S. Lewicki 17'
K. Biliński 73'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze GKS-u Tychy otworzyli wynik. W 17. minucie bramkę zdobył Szymon Lewicki.

Między 29. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom GKS-u Tychy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny GKS-u Tychy.

Drugą połowę zespół Podbeskidzia B.-B. rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartosza Jarocha, Rafała Figiela weszli Kacper Gach, Tomasz Nowak. W 56. minucie Szymon Lewicki zastąpił Mateusza Piątkowskiego.

W 64. minucie Karol Danielak został zmieniony przez Kamila Bilińskiego, co miało wzmocnić drużynę Podbeskidzia B.-B.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Stebleckiego na Kacpra Piątka. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Kornelowi Osyrze z zespołu gości.

Zawodnicy Podbeskidzia B.-B. w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola wyrównującego strzelił Kamil Biliński.

W 76. minucie w drużynie GKS-u Tychy doszło do zmiany. Jakub Piątek wszedł za Wilsona Kamavuakę. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcina Biernata z GKS-u Tychy, a w 84. minucie Dmytra Bashlaya z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Kornel Osyra osłabiając zespół Podbeskidzia B.-B. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 69. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Łukasz Sierpina, zawodnik Podbeskidzia B.-B.. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Martin Polaczek
83′ Marcin Biernat
Dmytro Bashlay84′
Maciej Mańka
Bartosz Jaroch
44′ Łukasz Sołowiej
Rafał Figiel
31′ Dominik Połap
Michał Rzuchowski
Sebastian Steblecki
Łukasz Sierpina90′
 17′ Szymon Lewicki
Mateusz Sopoćko
Łukasz Moneta
Marko Roginić

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Podbeskidzia B.-B., natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.