27. kolejka 1. ligi: GKS Katowice - Chrobry Głogów 2-2 (1-2)

W spotkaniu 27. kolejki polskiej 1. ligi, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół GKS-u Katowice zremisował z Chrobry 2-2 (1-2). Mecz na Stadionie ul. Bukowa obejrzało 2 330 widzów.

27. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-07 16:00 | Stadion: Stadion ul. Bukowa | Widzów: 2330 | Arbiter: S. Rasmus
M. Machaj 41'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Jarosław Ratajczak.

W 34. minucie arbiter ukarał kartką Wojciecha Lisowskiego, piłkarza gospodarzy.

Drużyna GKS-u Katowice nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Adrian Błąd wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 40. minucie sędzia wręczył kartkę Jakubowi Wawrzyniakowi z ”Gieksy”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chrobry w 41. minucie spotkania, gdy Mateusz Machaj zdobył z karnego drugą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Mateuszowi Machajowi, zawodnikowi Chrobry.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę GKS-u Katowice przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie wynik ustalił Bartosz Śpiączka.

W 56. minucie Rafał Maćkowski zastąpił Szymona Nowickiego. W 64. minucie Arkadiusz Woźniak został zmieniony przez Daniela Rumina, co miało wzmocnić drużynę ”Gieksy”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Drewniaka na Michała Pawlika w 73. minucie oraz Mikołaja Lebedyńskiego na Damiana Kowalczyka w tej samej minucie. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Michał Michalec
34′ Wojciech Lisowski
Kamil Pestka
Mateusz Mączyński
Jarosław Ratajczak  3′
40′ Jakub Wawrzyniak
Oskar Repka
David Añón González
Przemysław Stolc
 35′ Adrian Błąd
Szymon Drewniak
90′ Adrian Łyszczarz
Mateusz Machaj  41′ (k.) 45′
Bartłomiej Poczobut
Robert Mandrysz
85′ Arkadiusz Woźniak
Mikołaj Lebedyński
 52′ Bartosz Śpiączka
Rafał Maćkowski

Przewaga zespołu ”Gieksy” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom GKS-u Katowice, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół GKS-u Katowice w drugiej połowie wymienił jednego gracza.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.