26. kolejka 1. ligi: Wigry Suwałki - GKS Tychy '71 0-1 (0-1)

W meczu 26. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 18 czerwca, drużyna Wigier przegrała z GKS-em Tychy 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionie Miejskim w Suwałkach.

S. Steblecki 12'

Jedenastka Wigier przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół GKS-u Tychy wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Szymonowi Łapińskiemu z Wigier.

Jedynego gola meczu strzelił Sebastian Steblecki dla jedenastki GKS-u Tychy. Bramka padła w tej samej minucie. W 16. minucie sędzia ukarał kartką Macieja Mańkę, piłkarza gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu GKS-u Tychy.

Drugą połowę drużyna Wigier rozpoczęła w zmienionym składzie, za Patryka Czułowskiego, Szymona Łapińskiego weszli Joel Huertas, Kacper Wełniak. W 71. minucie za Jana Biegańskiego wszedł Jakub Piątek.

W 76. minucie Michał Żebrakowski został zmieniony przez Carla Oremę, co miało wzmocnić jedenastkę Wigier. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Szymona Lewickiego na Dawida Kasprzyka w 77. minucie oraz Łukasza Monetę na Omara Monterde'a w tej samej minucie. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dawida Kasprzyka z GKS-u Tychy, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Martina Dobrotkę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marcin Biernat
90′ Martin Dobrotka
Sebastian Steblecki  12′
7′ Szymon Łapiński
Szymon Lewicki
Michał Żebrakowski
Łukasz Moneta

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.