26. kolejka 1. ligi: Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-3 (1-2)

17 czerwca na Stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie 26. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Warty i Bruk-Bet Termalicy. Mecz zakończył się zwycięstwem Bruk-Bet Termalicy 3-1.

V. Gutkovskis 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bruk-Bet Termalicy w 14. minucie spotkania, gdy Patrik Mišák zdobył pierwszą bramkę.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie Mateusz Kupczak wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Kupczaka z Warty, a w 43. minucie Przemysława Szarka z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Bruk-Bet Termalicy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Florin Purece.

W 60. minucie Matej Jelić został zastąpiony przez Vladislavsa Gutkovskisa. Od 67 minuty boisko opuścili piłkarze Warty: Robert Janicki, Jakub Apolinarski, Gracjan Jaroch, na ich miejsce weszli: Adrian Laskowski, Serhij Napołow, Łukasz Spławski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patrika Mišáka, Florina Purecego zajęli: Martin Mikovič, Jonathan De Amo.

Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Bruk-Bet Termalicy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Bruk-Bet Termalicy, strzelając kolejnego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 1-3 podwyższył Vladislavs Gutkovskis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Mateusz Grzybek
82′ Aleks Ławniczak
Patrik Mišák  14′ 71′
 30′ (k.) 42′ Mateusz Kupczak
Florin Flavius Purece  45′
Łukasz Trałka
Piotr Wlazło
Gracjan Jaroch
Matej Jelić

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Bruk-Bet Termalicy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.