26. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1-0 (1-0)

18 czerwca na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się pojedynek 26. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stal i Stomilu Olsztyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stal 1-0.

J. Straus 44' (samob.)

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mateusza Bodziocha ze Stal, a w 41. minucie Szymona Sobczaka z drużyny przeciwnej.

W 44. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Stomilu Olsztyn Jonatan Straus. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stal.

W 46. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Bodzioch, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 51. minucie w drużynie Stal doszło do zmiany. Szymon Stasik wszedł za Andreję Prokicia.

W 53. minucie Wojciech Hajda został zmieniony przez Artura Siemaszkę. Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stal: Bartosz Nowak, Mateusz Mak, na ich miejsce weszli: Robert Dadok, Wojciech Lisowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sama van Huffla, Jakuba Tecława zajęli: Mateusz Gancarczyk, Maciej Pałaszewski. W drugiej połowie nie padły bramki.

Janusz Bucholc
33′ 46′ Mateusz Bodzioch
Szymon Sobczak41′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Stal, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.