26. kolejka 1. ligi: Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 1-2 (0-1)

17 czerwca na Stadionie Miejskim im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu odbyło się spotkanie 26. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Olimpii i Miedzi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Miedzi 2-1.

26. kolejka Polska - 1. liga
2020-06-17 20:40 | Stadion: Stadion Miejski im. Bronisława Malinowskiego | Arbiter: G. Kawałko
P. Makuch 66'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Miedzi w 41. minucie spotkania, gdy Jakub Łukowski zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Miedzi.

W 64. minucie Kacper Kostorz został zmieniony przez Patryka Makucha. W 65. minucie w drużynie Miedzi doszło do zmiany. Joan Román wszedł za Omara Santanę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Olimpii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Elvir Maloku.

Zawodnicy Miedzi szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Patryk Makuch.

Między 85. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Miedzi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Josip Šoljić89′
 65′ Elvir Maloku
Kacper Kostorz

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Miedzi pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.