26. kolejka 1. ligi: GKS Bełchatów - MKS Chojniczanka Chojnice 1-1 (0-0)

17 czerwca na Stadionie GKS-u odbyło się spotkanie 26. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami GKS-u Bełchatów i Chojniczanki. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. Kuzimski 49'

Zespół Chojniczanki przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Chojniczanki wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 34. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 46. minucie kartką został ukarany Martin Klabník, piłkarz Chojniczanki. Drugą połowę drużyna GKS-u Bełchatów rozpoczęła w zmienionym składzie, za Macieja Koziarę wszedł Artur Golański.

Tuż po przerwie jedenastka gości trafiła do bramki rywala. W 49. minucie Mateusz Kuzimski dał prowadzenie swojej drużynie. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 56. minucie kartkę dostał Janusz Surdykowski z Chojniczanki. W 62. minucie w jedenastce Chojniczanki doszło do zmiany. Oskar Paprzycki wszedł za Tomasza Mikołajczaka. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Oskara Paprzyckiego, piłkarza gości.

W 69. minucie Viktor Putin został zastąpiony przez Émile'a Thiakane'a. W 71. minucie w zespole Chojniczanki doszło do zmiany. Michał Sacharuk wszedł za Aleksandra Jagiełłę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Adrianowi Małachowskiemu z drużyny gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 80. minucie wynik ustalił Bartosz Biel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 83. minucie Robert Ziętarski został zmieniony przez Łukasza Zejdlera, co miało wzmocnić drużynę Chojniczanki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patryka Winsztala na Przemysława Zdybowicza. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Krystianowi Wachowiakowi, piłkarzowi Chojniczanki. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Radosław Janukiewicz
44′ Marcin Grolik
Kamil Wiktorski
 80′ Bartosz Biel
Aleksander Jagiełło
Paweł Czajkowski
Tomasz Mikołajczak
Maciej Koziara
Bartosz Wolski34′
74′ Adrian Małachowski
Robert Ziętarski44′
Viktor Putin
Mateusz Kuzimski  49′
Patryk Winsztal
Janusz Surdykowski56′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze GKS-u Bełchatów obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.