25. kolejka 1. ligi: Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 0-0

3 kwietnia na Stadionie MOSiR w Mielcu odbył się mecz 25. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Stali i Sandecji. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 3 054 widzów.

25. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-03 17:45 | Stadion: Stadion MOSiR | Widzów: 3054 | Arbiter: P. Malec
Stal Mielec
Sandecja Nowy Sącz
0
0

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą trzeci i czwarty zespół 1. ligi.

Już w pierwszych minutach jedenastka Stali próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Mariusz Gabrych z zespołu Sandecji (”Biało-Czarni”). Była to 35. minuta pojedynku.

W 61. minucie sędzia wręczył kartkę Josipowi Šoljiciowi z Stali. W 63. minucie w drużynie Stali doszło do zmiany. Łukasz Wroński wszedł za Marcela Gasiora.

W 67. minucie Kamil Ogorzaly został zmieniony przez Dawida Flaszkę. W 73. minucie Mateusz Klichowicz został zmieniony przez Bartłomieja Dudzica, a za Mariusza Gabrycha wszedł na boisko Grzegorz Baran, co miało wzmocnić jedenastkę Sandecji. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra na Krystiana Getingera oraz Andreję Prokić na Denisa Gojkę.

Kamil Ogorzały
65′ Josip Šoljić
Mariusz Gabrych35′
Grzegorz Tomasiewicz
Mateusz Klichowicz

Przewaga drużyny Stali w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.